Warunki sprzedaży kociąt

Wszystkie kocięta opuszczające naszą hodowlę posiadają rodowód, dokument potwierdzający tożsamość kotka i czystość jego rasy oraz książeczkę zdrowia. Ponadto kocięta posiadać będą mikrochip.

Nowy właściciel otrzymuje dla maluszka bardzo bogatą wyprawkę oraz szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji i żywienia.

Kocięta urodzone w naszej hodowli mogą ją opuścić po ukończeniu minimum 12 tygodnia życia, kiedy osiągną już samodzielność.
  • są dwukrotnie zaszczepione i odrobaczone, co jest potwierdzone w książeczce zdrowia.
  • mają stałą opieką weterynaryjną.
  • od chwili urodzenia mają kontakt z domownikami, dzięki czemu są towarzyskie, przyjazne i ufne.
  • wszystkie kocięta są nauczone korzystania z kuwety i drapaka.

Ponieważ decyzja o zakupie kociaka wiąże się z faktem, iż przez najbliższe kilkanaście lat będzie z Państwem mieszkać, prosimy o dokładne przemyślenie takiej decyzji.

Z przyszłym właścicielem zawieramy pisemną umowę kupna-sprzedaży kociaka, określającą czy jest to tzw. na „kolanka” czy wystawowo-hodowlany. Wszystkie kocięta, które nie będą przeznaczone do hodowli, muszą zostać poddane sterylizacji (w przypadku kotek) lub kastracji (kocurki) w momencie osiągnięcia dojrzałości – takie koty nie mogą być rozmnażane.

Rezerwacja kociaka następuje z chwilą wpłaty zaliczki na konto. Po wpływie danej kwoty dokonuję na stronie www. rezerwacji ustalonego kociaka, który znajduje się na zdjęciu.

Jeśli zakup kociaka nie dochodzi do skutku z przyczyn od nas niezależnych, zaliczka przepada w całości, w innym przypadku cała kwota zaliczki zostanie zwrócona kupującemu.

Zależy nam, żeby kocięta trafiały do odpowiedzialnych i kochających domów, w których będą szczęśliwe. Preferujemy kontakt osobisty z przyszłymi właścicielami naszych kociąt. Zawsze istnieje możliwość po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty w hodowli obejrzenia kociaka i wybrania go spośród jeszcze dostępnych.

Odbiór kociąt odbywa się na miejscu w hodowli. Gdy maluszki są już w nowych domach, jesteśmy nadal do Państwa dyspozycji, zawsze chętnie służymy radą i pomocą. Chcielibyśmy pozostać w kontakcie z nowymi właścicielami.

STATUS KOCIĄT

  • DOSTĘPNY - kotek jest wolny, szuka domu, przyjmujemy rezerwacje na kociaka.
  • WSTĘPNA REZERWACJA - oznacza, że ktoś już jest zainteresowany kociakiem i oczekujemy na wpłatę zaliczki (o to kocię można nadal pytać).
  • ZAREZERWOWANY - przyszły opiekun wpłacił zaliczkę, kotek nie jest już dostępny.
  • W NOWYM DOMKU - kociak zamieszkał w nowym domku.
  • OBSERWACJA HODOWLANA - hodowca obserwuje kociaka pod kątem wystawowo-hodowlanym

Oferta kociąt do sprzedaży jest zawsze aktualna - aktualizacja strony robiona jest na bieżąco.

Nie sprzedajemy kociąt bez rodowodu!